kostel sv. Mikuláše, Praha 1

logo mikulas2Náboženská obec Církve československé husitské Praha 1 - Staré Město Pražské srdečně zve k návštěvě kostela sv. Milukáše na Staroměstském náměstí v Praze.

Kalendář událostí

Benefice (Jch art)Lexington Christian Academy Women’s Chorus (USA, Kentucky)
pátek, 7. duben 2017, 11:00 - 12:00
Shlédnutí : 114

Dobrý den,

zasílám informace k plánovanému koncertu 7.4.2017 -  sbor má v požadavcích, že chtějí použít varhany.

Lexington Christian Academy Women’s Chorus

Dámský pěvecký sbor Lexington Christian Academy  z Kentucky (USA) je jedním z osmi pěveckých sborů zaštítěných touto akademií. Je to evangelická škola čítající okolo 1200 studentů. Mezi místa, kde sbor vystupoval, patří Carnegie Hall v New Yorku, Katedrála sv. Patrika tamtéž a ani Chicago Orchestra Hall není výjimkou. Nesmíme opomenout ani festivaly Philadelphia Heritage Festival a Boston Heritage Festival, které také navštívil jako účinkující. Mimo to pořádá také každoročně koncerty pro tamější komunitu. A letos vyráží poprvé na turné do Evropy, konkrétně to Rakouska a České Republiky.

dirigent - Daniel Wesley 

Daniel Wesley je ředitelem sborů LCA a zároveň dirigentem dětského sboru Lexington Singers. Sbory, které vede, mají skvělý ohlas nejen na regionální, ale dokonce i na celostátní úrovni díky festivalům, na kterých se sbory vystupuje a je to nemalým důkazem, že první místa v soutěžích získávají opravdu zaslouženě. Jako sólo tenor vystupoval s mnohými americkými orchestry. Vystudoval Hudební obor na Univerzitě v Kentucky

Powered by A.D.